30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINI AKSEKİ'DE KUTLADIK

 30 Ağustos Zafer Bayramı, Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Akseki'deki tören, Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile sürdü.

Törene Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, Akseki Belediye Başkanımız Ecz. M. İsmet Uysal, Jandarma Komando Tabur Komutanı Yarbay Tuncay Başar, ilçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özhan Nacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, Emniyet Amiri Bülent Cumhur Gözetici, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli Jandarma Teğmen Erdem Günay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Törende konuşan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı`nda görevli Jandarma Teğmen Erdem Günay, 30 Ağustos Zaferi`nin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen, hürriyet ve bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının eseri olduğunu kaydetti.

Günay, Silahlı Kuvvetler`in, Türkiye Cumhuriyeti`nin bekasına, bölünmez bütünlüğüne, demokratik karakterine ve Türk milletine yönelen her türlü tehdide karşı gösterdiği azim ve kararlılığın, Türkiye Cumhuriyeti`nin sonsuza dek yaşayacağının teminatı olduğunu bildirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri`nin geçmişte olduğu gibi, bugün de aynı inanç, heyecan ve sarsılmaz azim içinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti`ni sonsuza kadar her türlü tehlikeye karşı korumaya kararlı olduğunu ifade eden Günay, `Çok iyi bilinmelidir ki, bu millet dünya durdukça var olacak ve var olduğu sürece de asla varlığından, birliğinden ve dirliğinden taviz vermeyecektir` dedi.

Tören öğrenciler tarafından okunan "30 Ağustos" şiirlerinin ardından tören sona erdi. Törenden sonra ise Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır tarafından Kaymakamlık Makamında kutlamalar kabul edildi.

Yazımı paylaşmak ister misiniz?

Facebook ile paylaşGoogle Plus ile paylaşTwitter ile paylaş
Our website is protected by DMC Firewall!