ÖĞRETMENLER GÜNÜ AKSEKİ'DE DE TÖRENLERLE KUTLANDI

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Akseki ilçesinde törenlerle kutlandı.

Akseki 'de ilk tören Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından etkinlikler, Akseki Belediye Kültür Salonunda devam etti.

Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, Cumhuriyet Savcısı Murat Avcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özhan Nacar,   Emniyet Amiri Bülent Cumhur Gözetici, daire amirleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İmdat Mithat Bağcı, öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğunu belirterek, öğretmenlerden, öğrencileri, bugünkü yaşları ve seviyeleri ile değil, geleceğin yetişkinleri olarak görmelerini ve ona göre davranmalarını istedi.

Günümüzde süratle yaşanan değişime paralel olarak öğretmenlik mesleğinin de değiştiğini ve öneminin arttığını kaydeden Bağcı, şunları söyledi:

 

Öğretmen, insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumları yoluyla çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve onları yaşama hazırlayan kimsedir. Öğretmenler Günü'nde öğretmenlik mesleğinin toplum açısından gözardı edilemez değeri ve önemi vurgulanır ve bu kutsal mesleğin toplumda laik olduğu onurlu mevkide yer almasının gereği ve önemi bir kez daha ifade bulur. Öğretmenler nice padişahlar, devlet adamları, askerler yetiştirmişlerdir. Bu insanlar öğretmenlerini her fırsatta onurlandırmışlardır. Fatih'in Akşemsettin'e, İstanbul'u fethindeki sözleri bizler için öğretmenlik onuruna yönelik en önemli referanstır."

Yazımı paylaşmak ister misiniz?

Facebook ile paylaşGoogle Plus ile paylaşTwitter ile paylaş
Our website is protected by DMC Firewall!