AKSEKİ'DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, Antalya'nın Akseki
İlçesinde tören düzenlendi.

 Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla makamında tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Kaymakam Nasır ve Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal'ın öğrenci ve halkın bayramını kutlamaları ile devam etti.

Nasır, törende yaptığı konuşmada, cumhuriyetin ilanının 95'inci yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içerisinde kutladıklarını söyledi.

Ecdadın 1. Dünya Savaşı'nın ardından başlattığı Kurtuluş Savaşı'nın başarıya ulaştığını ve Türk milletinin bu topraklardaki ebedi varlığının cumhuriyetle perçinlendiğini kaydeden Nasır, "Cumhuriyet'imizin 95 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda dahi nasıl yeniden ayağa kalkılabileceğini gösteren, geleceğimiz için bizlere umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir." dedi.

Ülkenin birlik ve beraberliğini yok etmeye, toplumsal yaşamı ve devletin niteliklerini değiştirecek çağ dışı bir yönetime sürüklemeye, cumhuriyetin kazanımlarını yok etmeye yönelik hareketleri karşı yürütülen mücadelenin, dün olduğu gibi bugün de kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Nasır, şöyle konuştu:

"Büyük milletimiz, bu haince girişimlerin en son örneğini 15 Temmuz gecesi acı bir şekilde yaşamıştır. Cumhuriyet'imize, kutsal vatan toprağına, milletimize, demokrasimize ve aydınlık geleceğimize kast etmek isteyen hainler harekete geçmiş, mazisi şanla, şerefle, kahramanlıklarla dolu Türk ordusuna sızan bu hainler, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar milletimize doğrultarak, hain bir kalkışmada bulunmuşlardır. Aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşuyla büyük bir zafer kazanmıştır. Hiç şüphesiz ki bu hain kalkışmada, vatan için, millet için, bayrak için ve aydınlık yarınlarımız için canlarını veren şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canları pahasına bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyor, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."

Program, öğrencilerin şiir okumaları ve sunduğu halk oyunları gösterilerinin ardından tören geçişi ile sona erdi.

 

Yazımı paylaşmak ister misiniz?

Facebook ile paylaşGoogle Plus ile paylaşTwitter ile paylaş
DMC Firewall is a Joomla Security extension!